SPRAY-KON FOIL 500ml - Klej do folii paroizolacyjnych

824111

Nowy produkt

38,13zł brutto

SPRAY-KON FOIL jest specjalistycznym klejem kontaktowym przeznaczonym do mocowania folii paroizolacyjnych do profili (CD, UD, CW, UW) w zabudowach gipsowo- kartonowych. Klej można takie wykorzystać do klejenia folii ze sobą. 

Więcej szczegółów

udostępnij

WYŁĄCZNIE DO UŻYTKU PROFESJONALNEGO/PRZEMYSŁOWEGO

SPRAY-KON FOIL to nowej generacji klej aerozolowy przeznaczony do mocowania folii paroizolacyjnych lub membran do profili stalowych (CD, UD, CW, UW) w zabudowach gipsowo- kartonowych. Służy także do klejenia folii do betonu lub drewna oraz do klejenia brytów folii pomiędzy sobą. SPRAY-KON FOIL wykorzystywany jest też do mocowania piankowych dylatacji przy wylewkach podłogowych.

  •         - nawet do 100 mb pokrytych klejem profili

  •         - klei już 30 sekund po natryśnięciu

  •         - możliwość klejenia nawet 1 h później

  •         - skuteczny nawet przy +5°C

  •         - klei również folię z folią

  •         - aby przykleić folię do ściany należy nanieść co najmniej 2 warstwy kleju na ścianę, 1 warstwę na folię i odczekać 1 minutę na odparowanie rozpuszczalnika

 

APLIKACJA:

Powierzchnie przeznaczone do klejenia powinny być suche, wolne od brudu, smarów oraz jakichkolwiek innych zanieczyszczeń. Najlepiej jest wykonać klejenie w temperaturze minimum 10°C, ale klej trzyma również w temperaturach około 0°C. Wstrząsnąć aerozolem przed użyciem. Natryskiwać klej na profil z odległości około 15 cm. Słabsze naciśnięcie dyszy zwęża strumień kleju. Obrócenie końcówki dyszy zmienia płaszczyznę natrysku (pion/poziom). Pozostawić do czasu odparowania rozpuszczalnika (15-60 s w zależności od temperatury otoczenia). Przyłożyć folię i docisnąć ją ręką lub gumowym wałkiem. Unikać natryskiwania punktowego i robienia kałuż – wydłuża to czas parowania. Warstwa kleju zachowuje gotowość do klejenia nawet ponad 1 godzinę od natryśnięcia. Folię po przymocowaniu można odkleić i przyłożyć ponownie korygując jej położenie. Nałożenie kleju na obie klejone powierzchnie (profil+folia, folia+folia) wzmacnia spoinę i uniemożliwia korektę. Folie klejone pomiędzy sobą, dla pełnej paroszczelności wymagają zastosowania specjalistycznej taśmy klejącej. Stosować w dobrze wentylowanych pomieszczeniach.

Zabrudzenie z kleju można usunąć bez większego wysiłku za pomocą rozpuszczalnika R505 czy zmywacza Clean

 

Film instruktażowy:

Pliki do pobrania

30 innych produktów w tej samej kategorii: